Arquivos da categoría Canle

Dubi de Vilar na noite de monólogos

Ademáis de Cándido Pazó, o próximo sábado 5 na noite de monólogos teremos con nós ó ilustre habitante de San Mamede, Dubi de Vilar.

Comezou na música formando parte de grupos como Metalbreath, Tan Totem e agora Evil Bastard; nos que mostrou a súa polivalencia como baixista, guitarrista e cantante.

En datas recentes deu en participar con éxito en varios e variados concursos de monólogos. Agora tentará ser profeta na súa terra facéndonos rir cun monólogo sobre esas cousas que facemos cando estamos namorados.

Recorden que poden adquirir as entradas anticipadamente en todos os bares de Lira e no teléfono 654 12 68 23, ou o mesmo día no lugar do evento, Lonxa Vella, Portocubelo, Lira

Saúde e sorte polos camiños

Clasificación XXIII Carreira a pé

PREBENXAMÍN MASCULINO

1º BELTRAN BORREGO CASTRO 1:36:45 6
2º RAMON REY RIESCO 1:50:00 9
3º JAVIER GENTO BLANCO 2:02:00 12
4º CARLOS RIVEIRO OUBIÑA 2:22:00 8
5º ENZO FORMOSO PARÍS 2:25:00 5
6º MARIO CASTRO VILAN 2:28:00 1
7º SANTIAGO CARLIN ABELEDO 2:30:00 4
8º SEAN DONALSON LLORET 2:37:00 15
9º ADRIAN FIGUEIRA LAGO 2:41:00 10
10º ABEL SUAREZ SENANDE 2:43:00 2
11º ALVARO BAZARRA FERNANDEZ 3:16:00 7
12º XOEL LAGO CAMBEIRO 3:50:00 11

PREBENXAMÍN FEMENINO
1º CARLA LAGO FERNANDEZ 2:00:00 56
2º ELVA LAGO FERNANDEZ 2:02:00 51
3º XIMENA LAGO FERNANDEZ 2:15:00 52
4º MARTINA RODRIGUEZ CASTRO 2:16:00 54
5º AMY DONALSON LLORET 2:33:00 60
6º CECILIA REY CRESPO 2:39:00 55
7º SOFIA BAZARRA FERNANDEZ 2:58:00 53
8º JULIA CARNOTA MARIÑO 3:13:00 61
9º MARTINA GONZALEZ ALONSO 3:21:00 57
10º SABELA RIVAS LEIS 4:18:00 58
11º LAURA CANDELA LESTON LEIS 4:19:00 59

BENXAMÍN MASCULINO
1º MATEO BORREGO CASTRO 1:27:00 109
2º ALEJANDRO LEIS GARCIA 1:28:00 110
3º HUGO MIRO ROLDAN 1:31:00 112
4º IAGO RIVEIRO OUBIÑA 1:38:00 111
5º PEDRO MARTÍNEZ BAZARRA 1:39:00 106
6º MANUEL MACEIRAS FERREIRA 1:42:00 105
7º RAUL MARTINEZ LEIS 1:53:00 104
8º JOSE RODRIGUEZ CUIÑA 2:11:00 107
9º ANDRES RODRIGUEZ CUIÑA 2:12:00 108

BENXAMÍN FEMENINO
1º LIANA QUINTELA SABORIDO 1:31:00 153
2º LUCIA QUINTELA SABORIDO 1:36:00 154
3º MARTINA GARCIA TRABA 1:37:00 151
4º NATALIA ARGIBAY DOMINGUEZ 1:40:00 152
5º JULIA ALVAREZ MELENDEZ 1:46:00 161
6º EVA FORMOSO RECAREY 1:47:00 158
7º MONICA NÁCHER ABELEDO 1:48:00 155
8º ALBA SANCHEZ CONDE 1:55:00 160
9º SASA FERNÁDEZ 1:56:00 156
10º CLAUDIA LEIS GARCIA 2:05:00 157
11º ERIN DONALDSON LLORET 2:07:00 159
12º ANDREA RODRIGUEZ RODRIGUEZ 3:52:00 162

ALEVINS MASCULINO
1º CARLOS NÁCHER ABELEDO 5:38:00 203
2º UXIO FARINÓS CRUZ 5:39:00 202
3º MANEL FERNÁNDEZ MANTIÑAN 6:07:00 205
4º ANDRES GENTO BLANCO 6:15:00 207
5º ALVARO RODRIGUEZ MACEIRAS 6:55:00 209
6º VICTOR CASTRO VILAN 7:03:00 201
7º IVAN SENANDEZ RODRIGUEZ 7:23:00 208
8º JACOBO GONZALEZ PEREZ 7:24:00 204
9º GABRIEL MELENDREZ DOVAL 7:32:00 206

ALEVINS FEMENINO
1º ENMA ARGIBAY DOMINGUEZ 5:39:00 252
2º ALEJANDRA FORMOSO RECAREY 5:53:00 256
3º IRENE FERNANDEZ SOTELO 6:04:00 251
4º ARARAT PAZOS MEIXUS 6:16:00 259
5º ALEXIA RAMA LADO 6:33:00 254
6º MARIA FERNÁNDEZ MARTÍNEZ 6:43:00 255
7º MIRIAM PASTOR SANCRISTÁN 7:02:00 253
8º NURIA FERNANDEZ FERNANDEZ 7:34:00 257
9º SOFIA LOSADA GARCIA 11:09:00 258

INFANTÍS MASCULINO
1º ANTONIO LUACES PAZ 7:03:00 303
2º MIGUEL BERMUDEZ MACEIRAS 7:28:00 309
3º OSCAR FARINÓS CRUZ 7:38:00 304
4º FRAN SANCHEZ CONDE 7:42:00 305
5º ALEJANDRO PENA RODRÍGUEZ 7:53:00 306
6º XIAN BLANCO CARBON 8:15:00 301
7º MARTIN CEREZO GUILLAN 8:54:00 313
8º DANIEL FERNANDEZ ABEIJON 9:48:00 311
9º DANIEL LOPEZ LESTON 11:31:00 312

INFANTÍS FEMENINO
1º CATUXA CARREIRA SAMPAIO 7:35:00 352
2º ROSANA FERNÁNDEZ MARTÍNEZ 8:20:00 355
3º JULIA GARCIA TRABA 8:26:00 351
4º MARTA GONZALEZ RIVAS 9:21:00 357
5º XIANA LAGO ANDRADE 10:38:00 353

CADETES MASCULINO
1º AITOR DEL POZO MAYO 15:31:00 404
2º JACOBO VARELA HORTAS 15:55:00 402
3º DENIS MIGUEZ RIOS 15:56:00 405

CADETES FEMENINO
1º ERICA DOMINGUEZ PAIS 15:18:00 451

XUVENÍS MASCULINO
1º PABLO MONTEAGUDO LAGO 26:28:00 504
2º URBANO MIGUELES VAZQUEZ 32:17:00 507
3º DENIS BLANCO CARBON 32:34:00 501
4º IVAN VAZQUEZ ALVAREZ 33:23:00 506
5º MIGUEL CARRACEDO RODRIGUEZ 35:08:00 502
6º MARCOS MARQUEZ ALVAREZ 35:26:00 508
7º RAÚL PASTOR SANCRISTÁN 40:02:00 503

SENIOR “A” MASCULINO
1º ADRIAN ROJO LUACES 27:42:00 607
2º ALVARO GONZALEZ LAGO 30:04:00 602
3º JESUS MALVAREZ LOURO 33:05:00 606
4º JOSE LAMELA BLANCO 33:14:00 608
5º MANUEL FERNANDEZ LARIÑO 35:16:00 605
6º UNAI ARREGUE ZAMORANO 39:54:00 609
7º AITOR BARRIUSO RODRIGUEZ 43:04:00 604

SENIOR “A” FEMENINO

1º TAMARA CAAMAÑO ROMERO 38:03:00 652
2º MIRIAM MARTINEZ MACEIRAS 38:30:00 653

SENIOR “B” MASCULINO

1º DANIEL MORERA MONTES 26:09:00 701
2º MIGUEL ANTELO LEMA 26:46:00 712
3º DAMIAN ESPASANDIN LEMA 27:12:00 715
4º JORGE RODRIGUEZ LARIÑO 28:02:00 719
5º VICTOR GONZALEZ RUIZ 28:09:00 706
6º KIKO LAGO SANTIAGO 28:15:00 708
7º SERGIO MONTEAGUDO RODRIGUEZ 29:53:00 714
8º KIKO LAGO PARIS 29:56:00 718
9º JESUS LENS COSTA 30:21:00 721
10º VICTOR CERQUEIRO BARREIRO 30:27:00 707
11º ADRIÁN MAROÑAS 30:30:00 720
12º DIEGO BELLO GRAIÑO 30:50:00 713
13º JOSE MANUEL BLANCO LESTON 30:53:00 724
14º MIGUEL BLANCO TRABA 30:58:00 711
15º MARTIN ABELENDA LOPEZ 31:27:00 710
16º JOSE LUIS PÉREZ LADO 31:42:00 722
17º JAVIER NOVO BUJEIRO 31:49:00 723
18º MANUEL GOYANES MARTINEZ 32:11:00 725
19º JESUS RODRIGUEZ FERNANDEZ 33:24:00 727
20º LINO DOSIL FORMOSO 33:57:00 704
21º MARCOS REY GÓMEZ 34:52:00 716
22º DANIEL LEMA CONDE 36:08:00 728
23º MARCELINO RIVAS POMBO 36:16:00 705
24º ROBERTO REY GÓMEZ 38:17:00 717
25º ENDIKA BATARRITA LAGUNA 39:54:00 729
26º JUAN VAZQUEZ LAGO 40:15:00 709
27º JOSE LUIS MONTIEL CASTAÑO 42:28:00 702
28º JOSE RODRIGUEZ CAAMAÑO 46:09:00 726

SENIOR “B” FEMENINO
POSICION NOME E APELIDOS TEMPO DORSAL
1º NELY FORMOSO NOCEDA 33:15:00 754
2º PAULA ESTEIRO RAMOS 33:23:00 756
3º LILIANA RODRIGUEZ PAÑEDA 37:29:00 755
4º ANTIA LAGO LOURIDO 41:07:00 751
5º INEÉS LÓPEZ CURROS 42:40:00 757
6º INES FORMOSO NOCEDA 44:33:00 753
7º JULIANA FERRREIRA PEREZ 45:19:00 752
8º YOANA MARTINEZ CAAMAÑO 46:11:00 759

VETERÁNS “A” MASCULINO
POSICION NOME E APELIDOS TEMPO DORSAL
1º ANGEL MACEIRAS LAGO 26:32:00 840
2º JOSÉ BUJÁN GONZÁLEZ 28:20:00 819
3º ARTURO RAMOS FERROL 28:22:00 823
4º FRANCISCO SAMBA DE VARA 28:24:00 806
5º JOSE VICENTE FORMOSO OTERO 28:28:00 825
6º RICARDO VILLAR RODRIGUEZ 28:44:00 838
7º JULIO TORRES DOMINGUEZ 29:43:00 826
8º MICHEL MARTÍNEZ NIETO 29:45:00 816
9º MANUEL MARTINEZ SESTAYO 30:04:00 842
10º MANUEL LORENZO QUEIRUGA 30:18:00 841
11º RAMON CANOSA CASTIÑEIRA 31:04:00 827
12º FRAN LAGO SABORIDO 31:45:00 844
13º BENITO PIÑEIRO ABEIJON 32:50:00 845
14º JAVIER HOYOS VEREZ 32:51:00 843
15º EVARISTO GARCIA MARTINEZ 32:52:00 830
16º ANTONIO RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ 33:07:00 818
17º ANGEL FERNÁNDEZ VIDAL 33:45:00 815
18º JOSE MANUEL BARRIUSO FERNANDEZ 34:49:00 834
19º ELADIO RIVEIRO GARCIA 36:10:00 829
20º ALBERTO AREOSA BRANDÓN 36:41:00 810
21º JOSE MANUEL MAYO CAAMAÑO 37:33:00 837
22º ALBERTO BALAYO GONZALEZ 38:16:00 832
23º RAMON SENANDE RAMA 38:21:00 835
24º VICENTE BLANCO MOSQUERA 38:34:00 839
25º CARLOS FERNANDEZ MUIÑOS 38:57:00 831
26º JAVIER PAZOS RECAREY 39:15:00 813
27º ANTONIO BARREIRO CORDEIRO 39:17:00 805
28º MARIO PASTOR GARCÍA 40:02:00 811
29º JOSÉ LUIS CALIN REY 40:28:00 824
30º JUAN C. GARCIA FERRIO 70:37:00 804

VETERÁNS “A” FEMENINO
POSICION NOME E APELIDOS TEMPO DORSAL
1º TINA FORMOSO NOCEDA 34:24:00 851
2º NATALIA LORENZO PEREZ 34:43:00 857
3º BELEN PEREZ MARTINEZ 36:38:00 854
4º DOLORES REY DA SILVA 39:32:00 856
5º MARIA J. TRABA LOPEZ 40:37:00 853
6º Mª ISABEL LAGO NOCEDA 47:40:00 852

VETERANS “B” MASCULINO
POSICION NOME E APELIDOS TEMPO DORSAL
1º JOSE SUAREZ LEIS 27:06:00 905
2º BENIGNO FREIRE ESPARIS 30:48:00 930
3º XAVIER URRETXUA ARRIZAEALAGA 30:52:00 916
4º MIGUEL LESTON FABEIRO 31:36:00 929
5º JUAN BORREGO VARELA 31:46:00 917
6º JAVIER DE RAMON CASADO 32:56:00 927
7º MOISES LESTON LUSTRES 33:04:00 919
8º GREG MARS 33:13:00 918
9º MIGUEL DEL POZO AMEZ 33:37:00 913
10º EMILIO ABAL MORRAZO 34:20:00 914
11º JOSE A. MAYO CAAMAÑO 34:27:00 906
12º JUAN LESTON FABEIRO 34:53:00 928
13º JULIO LOPEZ VAZQUEZ 35:21:00 925
14º JESUS GONZALO PEREZ LÓPEZ 35:30:00 912
15º MANOLO DO RECAREO 35:31:00 923
16º MANUEL A. LATORRE DIAZ 35:36:00 909
17º FRANCISCO DUARTE VAZQUEZ 35:50:00 926
18º JAVIER URRETXUA CESTONA 36:03:00 915
19º ALBERTO CASTRO VILAR 36:09:00 903
20º SUSO DA VARELA 37:09:00 922
21º JOAQUIN MORERA MONTES 37:19:00 902
22º TONO PIÑEIRO LAGO 38:23:00 904
23º FRANCISCO ANTONIO LEIS FERNANDEZ 43:28:00 921

VETERÁNS “B” FEMENINO
POSICION NOME E APELIDOS TEMPO DORSAL
1º TERESA CASTRO VILLAVERDE 31:48:00 953
2º SUSANA GARCIA CAMACHO 42:45:00 952
3º MARTA CRUZ AÑON 44:10:00 951